Subskrybuj zmiany na stronie - bądź na bieżąco z naszymi aktualnościami!

kalendarz facebook trip-advisor instagram

 

 

 

unia stopka

18 05 slider

Koncert: 

"Zakochani i Bachem otuleni"

Wykonawcy: 

Elżbieta Stefańska z towarzyszeniem kwartetu klawesynowego i kwartet barokowy

Kwartet klawesynowy:
Elżbieta Stefańska – klawesyn
Marico Kato – klawesyn
Beata Hortyńska – Piątek- klawesyn
Joanna Kwinta – Zielińska – klawesyn

Kwartet barokowy:
Anna Śliwa - skrzypce barokowe
Małgorzata Muzyka-Gołogórska - altówka barokowa
Elżbieta Górka - altówka barokowa
Konrad Górka - wiolonczela barokowa

 

Program:

Program:
1.J. S. Bach Koncert na dwa klawesyny c-moll BWV 1060
2.J. S. Bach Koncert na dwa klawesyny C- dur BWV 1061
Przerwa
3. J. S. Bach Koncert na trzy klawesyny d-moll BWV 1063
4. J. S. Bach Koncert na cztery klawesyny a-moll BWV 1065

 


 

Elżbieta Stefańska


Urodziła się w Krakowie w rodzinie o tradycjach muzycznych jako córka pianistki Haliny Czerny-Stefańskiej i Ludwika Stefańskiego - profesora fortepianu. Gry na fortepianie uczyła się od dzieciństwa u swojego ojca. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Krakowie (klasa klawesynu Hansa Pischnera). Swe umiejętności doskonaliła podczas międzynarodowych kursów muzycznych w Sienie i Weimarze, pod kierunkiem słynnych klawesynistów, takich jak Zuzanna Růžičková czy Ruggero Gerlin. Laureatka dwóch pierwszych nagród w Konkursie Muzyki Dawnej w Łodzi (1964) za wykonanie utworów barokowych - na klawesynie i fortepianie, oraz pierwszej nagrody i nagrody specjalnej im. Henriego Gheza w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Genewie (1965). W 1967 roku wraz z flecistką Barbarą Świątek i wiolonczelistą Jerzym Klockiem (Trio Barokowe) została uhonorowana Nagrodą Miasta Krakowa. Otrzymała także Laur Melomanów Krakowskich „w dowód uznania i wdzięczności za popularyzowanie pięknej muzyki", Nagrodę Wojewody Krakowskiego w dziedzinie kultury i sztuki za rok 1998, Ray E. and Ruth A. Robinson Musicology Award za doskonałe wyniki nauczania (2000) oraz Nagrodę Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa w dziedzinie kultury i sztuki za rok 2003.
Była uczestniczką wielu festiwali - w Halle (Festiwal Händlowski), Lipsku (Festiwal Bachowski), Hanowerze, Paryżu, Orvieto, Interlaken i Gaming.
Artystka ma w repertuarze wiele kompozycji solowych i kameralnych. Dokonała licznych nagrań m.in. dla Polskich Nagrań, EMI, Electrola, Decca, Naxos, Fonit, Cetra (m.in. sonaty D. Scarlattiego, suity francuskie i koncerty Bacha, sonaty Mozarta oraz Partita Pendereckiego/Nagroda Grammy 2013, muzyka francuska XVII i XVIII wieku) oraz 8 DVD (muzyka polska, francuska i niemiecka XVIII wieku).
W latach 1974-82 była etatową solistką Polskiego Radia i Telewizji Polskiej.
Zasiadała w jury wielu znanych konkursów: Międzynarodowego Konkursu Klawesynowego w Monachium (1970), Ogólnopolskiego Konkursu Gitarowego w Krakowie (1986 i 1987), Konkursu Pianistycznego w Tajpej (Tajwan 1990), Konkursu Klawesynowego w Warszawie (1993), Międzynarodowego Konkursu Klawesynowego w Budapeszcie (2000), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Szewczenko w Jekaterinburgu (2012, 2014, 2016). W 1985 roku zorganizowała w Krakowie I Konkurs Klawesynowy im. Wandy Landowskiej i pełniła wówczas funkcję przewodniczącej jury.
Od 1990 roku na szlakach jej artystycznych podróży pojawiła się wielokrotnie Japonia, Korea Południowa i Tajwan — w krajach tych zagrała liczne i znaczące w karierze koncerty.
W latach 1991-2001 występowała w duecie fortepianowym z Haliną Czerny-Stefańską, wykonując z powodzeniem utwory od klasycyzmu po współczesność.

 


Wymagana jest jwcześniejsza rezerwacja miejsc. Rezerwacja biletów odbywa się drogą internetową. Aby zarezerować bilet należy przejść do naszego panelu rezerwacyjnego pod adresem: www.rezerwacja.moszna-zamek.pl

rezerwacja

Wszelkich informacji na temat koncertów, rezerwacji oraz sprzedaży biletów mogą Państwo zaczerpnąć pod numerami telefonów: 

77 466 96 78 oraz 77 466 96 79 lub elektronicznie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Serdecznie zapraszamy!


 

Zamek w mosznej

LOKALIZACJA

Sprawdź, gdzie leży Zamek Moszna i jak bez trudu do niego trafić...

Więcej...

HISTORIA

Poznaj historię wyjątkowego Zamku i odkryj tajemnice kryjące się w jego murach...

Więcej...

WYDARZENIA

W Zamku co rusz się coś dzieje, więc bądź na bieżąco z ciekawymi wydarzeniami...

Więcej...

TEATR MUZYCZNY

Poznaj Teatr Muzyczny Castello oraz jego operetkowy repertuar...

Więcej...

 

 

marszalek logo stopka