Subskrybuj zmiany na stronie - bądź na bieżąco z naszymi aktualnościami!

kalendarz facebook trip-advisor instagram

banermosznanocgrozy 

Zapraszamy do rezerwacji miejsc, tylko 25zł/osoba:

Rezerwacja On-line

 

W każdym z pokojów gramy krótsze lub dłuższe sceny lub historie inspirowane jednym słowem od widzów. W jednym pokoju widzowie spędzają maksymalnie 10 minut.

 

1.       Nawiedzeni pracownicy muzeum

Pokój opanowany przez pracowników zamkowego muzeum, którzy zmarli lata temu, lecz którym wydaje się, że są wciąż żywi. Opowiadają historie Zamku, zdradzają tajemnice, zmuszają gości do podziwiania obrazów, rzeźb i zwracania uwagi na detale architektoniczne. Przejmują się tym, żeby wszystko było piękne, czyściutkie i lśniące. Zwiedzającym każą zakładać kapcie i pod żadnym pozorem niczego nie dotykać. Są dumni ze swojej pracy na Zamku, czują się koneserami sztuki.

2.       Poeci śmierci

Pokój muzyczno-poetyczny. Motyw przewodni wyznacza muzyka. Do jej akompaniamentu występują poeci, którzy torturują zwiedzających swoją nędzną poezją, przekonani o swojej doskonałości i talencie.

3.       Creepy Dolls

Pokój zamieszkały przez mrożące krew w żyłach lalki i porzucone zabawki. Mają żal do ludzi za to, że już nie są przez nich kochane, czują się odtrącone. Psują ważne wydarzenia z naszego życia, pokazują, czego się boimy, wstydzimy, wszystko wychodzi na wierzch.

4.       Psycho Impro

czyli https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1077647412268562.1073741838.116520615047918&type=3

5.       Słuchowisko radiowe

Zwiedzający wchodzą do sali i dostają szarfy. Gdy usiądą na krzesłach, są proszeni o zawiązanie sobie oczu. W dowolnym momencie bierzemy sugestię od publiczności i wtedy zaczynamy snuć opowieść. Każdy na zmianę jest narratorem, głosy przeplatają się. Chodzimy wokół widzów i podkładamy odgłosy do historii, szepczemy do ucha itp.

6.       Psychiatryk

W jednej z wieżyczek Zamku było kiedyś Centrum Leczenia Nerwic. Chociaż szpital przeniósł się na drugą stronę zespołu parkowego, to w Zamku pozostał pokój pełen pacjentów, którym nigdy nie udało się opuścić szpitala. Kim są i dlaczego tam zostali? Czy wyjawią tajemnicę gościom, którzy przychodzą, by ich oglądać? Lekarze i pielęgniarki, którzy mieli się nimi zajmować już dawno sami stracili głowę i ledwo daje się ich odróżnić od pacjentów.

Zamek w mosznej

LOKALIZACJA

Sprawdź, gdzie leży Zamek Moszna i jak bez trudu do niego trafić...

Więcej...

HISTORIA

Poznaj historię wyjątkowego Zamku i odkryj tajemnice kryjące się w jego murach...

Więcej...

WYDARZENIA

W Zamku co rusz się coś dzieje, więc bądź na bieżąco z ciekawymi wydarzeniami...

Więcej...

TEATR MUZYCZNY

Poznaj Teatr Muzyczny Castello oraz jego operetkowy repertuar...

Więcej...

 

 

marszalek logo stopka