Subskrybuj zmiany na stronie - bądź na bieżąco z naszymi aktualnościami!

kalendarz facebook trip-advisor instagram

baner wystawa sojki2

 

WERNISAŻ WYSTAWY MALARSTWA KRYSTYNY SOJKI - "SPOJRZENIA"

ORAZ PREZENTACJA TOMIKU POETYCKIEGO

  

Mamy zaszczyt i ogromną przyjemność zaprosić Państwa na wernisaż wystawy malarstwa Krystyny Sojki pt. "Spojrzenia", który odbędzie się 3 sierpnia o godz. 18:00 w Galerii Zamkowej.  

 

Wystawa będzie czynna do 5 października 2018r.

Wystawę można oglądać tylko podczas zwiedzania zamku z przewodnikiem!

Obowiązuje kupno biletu wstępu na park, oraz biletu na zwiedzanie zamku.

 

Wykonuję prace w różnych technikach graficznych i malarskich. Najbardziej pasjonuje mnie malarstwo obrazów olejnych. Fascynacja symbolizmem uzewnętrznia się w moich pracach lustrzanym odbiciem melodii duszy. Pragnę by odbiorca odnalazł w nich pewną historię i za pośrednictwem własnych emocji ją przeżył...

Rok 2017 był przełomowy. To powrót do Polski. Ro wystawy na zamku w Mosznej i w Centrum Kultury w Głuchołazach.

Dziś pragnę zaprosić na kolejną wystawę na Zamku w Mosznej. To miejsce, które jest mi szczególnie bliskie...  wyjątkowe...  niepowtarzalne...  miejsce, które oczarowało...  i zmieniło moje spojrzenie na świat. 

 

portret ks

 tel PL: +48 664229775

tel DE: +49 16099135965

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Biografia:

Urodziłam się 15 stycznia 1971 roku w Opolu. W późniejszym czasie odkryłam, że miało to miejsce dokładnie w 102 rocznicę urodzin Stanisława Wyspiańskiego, którego twórczość podziwiałam od dziecka. Uczęszczałam początkowego do Ogniska Plastycznego w Głuchołazach pod bacznym okiem Pana Zielińskiego, gdzie pojawiła się fascynacja sztuką, jej materią i wyrazem. Kolejne etapy stanowiły lekcje malarstwa prowadzone przez Panią Ilnicką. Następnie Ognisko Plastyczne w Opolu z niezwykłym i niezapomnianym Bolesławem Polnarem. Po konsultacjach prac malarskich u Pana Mariana Szczerby w 1986r. rozpoczęłam naukę w wymarzonej szkole plastycznej. Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Opolu, ze specjalizacją Formy Użytkowe – Snycerstwo, ukończyłam w 1991 roku obroną pracy rzeźby i malarstwa. Finałem była zbiorowa wystawa prac dyplomowych w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Po rodzinnej tragedii w 1994 roku, działania artystyczne odkładane były do przysłowiowej szuflady. W 2002 roku opublikowano pojedyncze teksty moje autorstwa w miesięczniku kulturalno-artystycznym „Ikar”. 2006 r. udział w wystawie międzynarodowej „Blick-Art.” w Wagin gam See, Niemcy. Wraz z wejściem Polski do UE, przeniosłam się z ukochaną córką Karoliną do Niemiec.

Zamek w mosznej

LOKALIZACJA

Sprawdź, gdzie leży Zamek Moszna i jak bez trudu do niego trafić...

Więcej...

HISTORIA

Poznaj historię wyjątkowego Zamku i odkryj tajemnice kryjące się w jego murach...

Więcej...

WYDARZENIA

W Zamku co rusz się coś dzieje, więc bądź na bieżąco z ciekawymi wydarzeniami...

Więcej...

TEATR MUZYCZNY

Poznaj Teatr Muzyczny Castello oraz jego operetkowy repertuar...

Więcej...

 

 

marszalek logo stopka