Subskrybuj zmiany na stronie - bądź na bieżąco z naszymi aktualnościami!

kalendarz facebook trip-advisor instagram

 

baner www 2

 

KONCERT SKRZYPCOWO-FORTEPIANOWY 

Dominika Dancewicz - skrzypce

Alina Klimaszewska - fortepian


 Koncert odbędzie się w Gabinecie Hrabiego dnia 1 lipca 2018r. o godz. 19:00

Cena biletu: 30 zł 

Bilet ulgowy: 20 zł

Rezerwacja:

tel. 77 466 96 79 lub 530 357 094

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 


Dominika Dancewicz jest polską skrzypaczką, zamieszkałą od wielu lat w Stanach Zjednoczonych. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie, którą ukończyła z wyróżnieniem, jak również prestiżowego Rice University w Houston. Ukończyła również studia podyplomowe w Denver University. Jej działalnośc koncertowa obejmuje występy orkiestrowe, kameralne i solistyczne. Po ukończeniu studiów była członkinią słynnej orkiestry Sinfonietta Cracovia, z którą koncertowała w najsłynniejszch salach Europy. Została również wyselekcjonowana do projektu Krystiana Zimermana Polish Festival Orchestra, z ktora odbyła tournee po prestiżowych salach koncertowych w Europie (Salle Pleyel w Paryżu, Concertgebouw w Amsterdamie, Royal Festival Hall w Londynie) i Stanach Zjednoczonych (Carnegie Hall w Nowym Jorku, Kennedy Center w Waszyngtonie). Obecnie jest założycielką i skrzypaczką Axiom Quartet, znanego i popularnego klasycznego kwartetu smyczkowego osiadłego w Houston w Teksasie, który wykonuje muzykę klasyczną wraz z dobrą muzyka popularną, rockową i niezależną. Członkowie Axiom Quartet są również Artystami-Rezydentami na University of St.Thomas w Houston. Dominika Dancewicz prowadzi również intensywną działalność recitalową z pianistą Donaldem Doucet, z którym tworzy The Dancewicz-Doucet Duo. Duet cieszy się dużą popularnością ze względu na znakomite, zaangażowane programy, wprowadzające słuchacza w świat muzyki poprzez pełne pasji wykonania. Obydwa zespoły wydały swoje debiutanckie płyty w 2018 roku.

Alina Klimaszewska jest polską pianistką zamieszkałą w Stanach Zjednoczonych. Prowadzi ożywioną działalność koncertową występując zarówno w roli solistki jak i kameralistki. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, Rice University oraz University of Houston gdzie, pracując pod kierunkiem legendarnego Abbey Simon’a, uzyskała dyplom doktora. Laureatka wielu nagród, m. in. Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz prestiżowego Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku. Poza działalnością koncertową pianistka zajmuje się także pracą pedagogiczną prowadząc indywidualne zajęcia dla studentów departamentu muzycznego w Lee College w Baytown, dla wydziału wokalnego oraz dyrygentury chóralnej przy Houston Baptist University oraz dla Studia Młodych Artystów przy Houston Grand Opera.

----------------------------------------------------
Dominika Dancewicz - Violinist

Violin Faculty at the University of St.Thomas - Houston

www.blondviolin.com

The Dancewicz-Doucet Duo

www.theddduo.com

The Axiom Quartet

www.axiomquartet.com

KONCERT1LIPCA2018

Zamek w mosznej

LOKALIZACJA

Sprawdź, gdzie leży Zamek Moszna i jak bez trudu do niego trafić...

Więcej...

HISTORIA

Poznaj historię wyjątkowego Zamku i odkryj tajemnice kryjące się w jego murach...

Więcej...

WYDARZENIA

W Zamku co rusz się coś dzieje, więc bądź na bieżąco z ciekawymi wydarzeniami...

Więcej...

TEATR MUZYCZNY

Poznaj Teatr Muzyczny Castello oraz jego operetkowy repertuar...

Więcej...

 

 

marszalek logo stopka